ورود

بلاگ

آخرین مطالب
همدلی، وفاق و همگرایی راه عبور از مشکلات امروز

همدلی، وفاق و همگرایی راه عبور از مشکلات امروز

فرماندار ویژه شهرستان شاهرود گفت:
با توکل به خدا و توسل به ائمه اطهار و تدابیر رهبری انقلاب و تلاش های دولت خدمتگذار با همدلی،وحدت و همگرایی از مشکلات بویژه ویروس کرونا عبور خواهیم کرد.

کرونا تاثیراتش از تحریم بیشتر نباشد کمتر نیست

نادر فخری نشست رزمایش مواسات و کمک مومنانه شهرستان شاهرود در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان با بیان اینکه در یک جنگ تمام عیار با یک شرایط تجربه نشده ای قرار گرفته ایم اظهار کرد:
در این جنگ، هم تحریم و هم کروناست که کرونا بخش اقتصادی آن جدی و تاثیرگذار است و اگر کرونا تاثیراتش از تحریم بیشتر نباشد کمتر نیست و با توکل به خدا و توسل ائمه اطهار و دعای همه و با تدابیر رهبرمعظم انقلاب و تلاش های دولت خدمت گذار از این مرحله با همدلی و وحدت و همگرایی عبور خواهیم کرد.

وی افزود:
امروز در سه جبهه مهم در مقابله با کرونا و اثرات ناشی از آن باید تلاش هدفمند وبا برنامه داشته باشیم جبهه اول پیشگیری، ایمنی و مقابله ،جبهه دوم –درمان و جبهه سوم-رزمایش مواسات و کمک های مومنانه و کمک به بنگاههای کوچک وبزرگ اقتصادی که همه دستگاه ها درگیر هستند که به لطف خدا ،همت مسئولین و همکاری و همراهی مردم با فرهنگ شهرستان در مرحله اول و موج اول نتایج مطلوبی داشت و انشاا..در مرحله دوم نیز با همدلی و هم افزایی عملکرد قابل قبولی داشته باشیم .

مرحله اول رزمایش مواسات

وی ضمن سپاس وتقدیر از دانشگاه و همکاران علوم پزشکی عنوان نمود در موج دوم اکنون شرایط شهرستان مطلوب نیست و حساسیت بیشتری باید داشت و برنامه ریزی کرد تا بتوانیم مثل مرحله اول نتیجه بگیریم .
در ادامه افزود:
در حال حاضر حدود 80 نفربیمار کرونایی در بیمارستان بستری داریم و از ابتدای شیوع کرونا 1048 نفر تست مثبت در شهرستان داشته ایم.

فخری با اشاره به مرحله اول رزمایش مواسات اظهار کرد:
در مرحله اول با مدیریت امام جمعه معزز شهرستان اقدامات خوبی انجام شد و جزو شهرستان های برتر استان بویم که بیش از ۳۰ هزار پرس غذای گرم توسط ستاد و خیرین و موکب ها توزیع شد و ۴۰۰ میلیون تومان برای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد جمع آوری و پنج میلیارد تومان کمک نقدی و غیرنقدی جمع آوری و ۲۴۸۰۰ بسته توزیع شد و یک میلیارد تومان هم از استاندار کمک شد که بین دستگاه های اجرایی در طرح توزیع شد.

مرحله دوم رزمایش مواسات

فرماندار ویژه شاهرود با بیان اینکه در این مرحله از رزمایش در سه نوبت این رزمایش اجرا خواهد شد گفت:
سه نوبت در سه بازه ده روزه است که دهه ولایت دهه اول است که هزینه های قربانی در عید قربان به سمت مواسات و غدیر خم هم در این راستا هدایت شود و بخشی از کمک ها در قالب وام و تسهیلات قرض الحسنه در اختیار بنگاه های کوچک قرار گرفته تا احیا شوند تا از تعطیلی بنگاه های کوچک جلوگیری گردد.

وی با تاکید بر اینکه باید تلاش کنیم نقاط قوت قبل را تقویت و نقاط ضعف احتمالی را مرتفع نمائیم .

فخری با بیان اینکه موج اول کرونا تجربه نشده بود اما خصوصیات موج دوم متفاوت شده وتجارب ارزنده دوره اول حتما کمک کار خواهد بودگفت:
ما در زمان دفاع مقدس هر کسی کاری از دستش بر می آمد برای کمک به جبهه جنگ انجام می داد و امروز هم در دو جبهه جنگ تمام عیار ناجوانمردانه تحریم ومبارزه با کرونا هستیم ،همه کمک کنیم و با همدلی و وفاق اقدامات موثری انجام دهیم.

پست های مرتبط

پاسخی بگذارید