ورود

بلاگ

آخرین مطالب
اعلام جزئیات نحوه بازگشایی واحدهای صنفی

اعلام جزئیات نحوه بازگشایی واحدهای صنفی

باتوجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی تمامی صنوف غیرضرور از اسفند ماه سال گذشته به جهت کاهش زنجیره انتقال این ویروس، براساس اطلاعیه ای جدید به تمامی فعالان صنفی سراسر کشور، مطابق اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درگاه اینترنتی salamat.gov.ir تا جمعه 22 فروردین ماه به مدت یک هفته آماده ثبت‌نام کلیه واحدهای صنفی است .
لازم به ذکر است بلافاصله پس از ثبت‌نام، دستورالعمل‌های اختصاصی برای ثبت‌نام‌کننده ارسال خواهد شد. همچنین کلیه پروتکل‌های بهداشتی اصناف در درگاه اطلاع‌رسانی markazsalamat.behdasht.gov.ir بارگذاری شده و امکان پرسش و پاسخ نسبت به جزئیات و کلیات پروتکل‌های بهداشتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در همین درگاه وجود دارد.

در اطلاعیه شماره چهار کمیته اطلاع رسانی ستادملی مقابله با کرونا در رابطه با طرح فاصله‌گذاری هوشمند و شروع به کار اصناف مشروط به ثبت نام در سامانه Salamat.gov.ir و اخذ تعهد التزام به اجرای ضوابط سلامت مقابله با کرونا ضمن تاکید براستمرار اجرای فاصله گذاری اجتماعی به عنوان مهم ترین راهکار کنترل همه گیری این بیماری و همراهی مردم در کاهش ترددهای غیرضروری، افزوده شده که درصورت تمایل اصناف ، آغاز به کار مشاغل «غیر پر خطر » مشروط به اخذ تعهد برای اجرای دستورالعملهای بهداشتی مصوب وزارت بهداشت برای مقابله با کرونا از تاریخ 23 فرودین در استان‌های کشور و از 30 فروردین در تهران بلامانع بوده و موارد ذیل نیز ذکر شده است:

  1. برای شروع فعالیت مشاغل کم خطر در طرح فاصله گذاری هوشمند، کلیه واحدهای صنفی از صبح جمعه مورخ 22/01/1399 می توانند در سامانه salamat.gov.ir بمنظور دریافت دستورالعمل سلامت محیط کار، شاغلین، مشتریان و تاييد تعهدنامه بصورت الكترونيكي برای التزام به رعايت دستورالعمل هاي بهداشتي مقابله با کرونا ثبت نام نمایند.
  2. اصناف پس از تاييد تعهدنامه ، التزام به رعایت دستورالعمل بهداشتی مقابله با کرونا بصورت الكترونيكي – اخذ كد بهداشتي از طريق سامانه salamat.gov.ir و نصب در واحد صنفي می توانند به فعالیت شروع نمایند.
  3. دستورالعمل های سلامت محیط کار، شاغلین و مشتریان کلیه مشاغل و اصناف برای مقابله با کرونا درسامانه : http://markazsalamat.behdasht.gov.ir دردسترس عموم اصناف ومردم می باشد.
  4. تدابیر لازم برای بازرسی و نظارت دستگاههای ذیربط و مردم بر اجرای دستورالعمل های بهداشتی مقابله با کرونا مصوب وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی توسط اصناف و مشاغل اتخاذ گردیده که در اطلاعیه بعدی به اطلاع عموم خواهد رسید.
  5. یاداوری می گردد كليه واحدهاي توليد در بخش هاي مختلف صنف ،صنعت ، توزيعي و خدمات فني كه برای تامین مایحتاج عمومی و نياز ضروری مردم ازجمله مواد غذايي ، خدمات فني و تعمير لوازم خانگي و منزل از بدو شروع بحران بيماري كرونا در حال خدمات رساني به مردم بوده اند كماكان در چارچوب دستورالعمل بهداشتي ابلاغی مجاز به فعاليت دراين حوزه ها مي باشند.
  6. فعاليت هاي صنفي كه از بدو شروع بحران بيماري كرونا بدليل شرايط محيطي و تجمع جمعيت در آن واحدها فعاليت هاي پرخطر اعلام و تعطيل شده اند تا اعلام عادي شدن شرايط از طرف وزارت بهداشت كماكان تعطيل اعلام مي گردد.
  7. براساس اعلام وزارت بهداشت درمان و اموزش پزشکی فعاليت های پرخطر برای شیوع کرونا در حوزه اصناف شامل آرايشگاه هاي مردانه و زنانه ، رستوران ها ، تالار پذيرايي و سالن مراسم ، مراكز بازي ، تفريحي ، گيم نت ، قهوه خانه ها ،چایخانه ها و تريا ، اماكن اقامتي ، هتل ها ، استخر، سونا و ماساژ و باشگاه هاي بدنسازي و ورزشي – سینما ها -جشنواره ها و نمایشگاهای هنری و فرهنگی مي باشند.

پست های مرتبط

پاسخی بگذارید